MENÜ
Alışveriş Sepetim
Havale ve Eft Ödemelerinde Sepette %2 İndirim Fırsatı | Alışverişe Başla

Fasulye Tohumu Çeşitleri 15 Adet

Fasulye Tohumu Çeşitleri 15 Adet
Fasulye Tohumu Çeşitleri 15 Adet
1000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo | Fiyatlarımıza KDV Dahildir.
10 kilo ve üzeri siparişlerde, kargo ücreti müşteriye aittir. Güncel ürün, stok, fiyat bilgisi, soru ve görüşleriniz için, bize ulaşabilirsiniz.
  • Stok Durumu: 244
  • Stok Kodu: fasulye-tohumu-cesitleri-15
  • Üretim Yeri: Alanya
10 sipariş
2585 kişi inceledi
19,00 TL

Mevcut Seçenekler:

Ürünlerimiz mutlaka ağzı kapalı, serin ve güneş görmeyen ortamlarda saklanmalıdır. Bahçe ürünlerimiz %100 yerli ve doğal üretimdir. Asla katkı maddesi ve kimyasal karışımlar bulunmaz. Mevsimi ve olgunluk dönemi olmayan ürünlerin, web sitemizde satışı yapılmaz.

Alanya bahçe üretimi %100 doğal fasulye tohumu çeşitleri.

Ülkemizde en fazla üretimi yapılan sebze türlerinden birisi olan fasulye tohumu hem sahil, hem de iç bölgelerimizde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Üretim genellikle açık tarla şartlarında sırık ve bodur tiplerle yapılmaktadır. Fasulye proteince zengin ve lezzetli bir sebzedir. Hem taze hem de kuru olarak değerlendirildiği gibi konserve edilerek, dondurularak, güneşte ve yapay yollarla yeşil olarak kurutularak da tüketilmektedir.

Fasulyeler toprak istekleri bakımından seçici değildir. Ancak organik madde yönünden zengin, yumuşak, iyi havalanan ve su tutma kapasitesi iyi olan topraklarda daha başarılı sonuç verir. Fazla asit karakterli topraklardan hoşlanmaz. Toprak reaksiyonunun pH 5.5-6.7 olduğu yerlerde en iyi ürün alınmaktadır. Fasulye ılık iklim sebzesidir. Sıcaklık sıfırın altında 2-3 Cye düştüğünde büyük zarar görür. Sıcaklığın optimum 15.5-21 C olduğu yerlerde rahat bir gelişme göstermektedir. 15.5 C altındaki sıcaklıklarda gelişme gerilemektedir. Çiçeklenme devresinde ise sıcaklığın 18-20 C olması gerekmektedir. Serin hava çiçeklenme için uygun değildir. Fasulyenin meyve bağlama döneminde ise 18-25 C arasındaki sıcaklıklar iyi meyve tutumunu ve gelişmesini sağlar. Çiçeklenme ve meyve bağlama döneminde yüksek sıcaklık büyük zararlara yol açar.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.